novini.mk
 

ЗаСе

Грчките супермаркети очекуваат недостиг на храна од следната недела!!!

2015-07-05 14:34:16 - ЗаСе
Големите синџири на супермаркети и прехранбената индустрија во Грција изразија голема загриженост за снабдувањето на пазарот следната недела, јави дописникот на МИА од Атина.Според претставн...

Си го исекол пенисот зошто жената го оставила за помлад маж!!!

2015-07-05 14:02:25 - ЗаСе
Неговата жена го напуштила неколку дена пред да ја прослават златната свадба, односно 50 години брак.Турчинот Тургут Ојмен (73) си го пресекол пенисот и го фрлил во реката бидејќи сопругата ...

Грчкиот пензионер чија фотографија го обиколи светот!!!

2015-07-05 13:36:54 - ЗаСе
Трогателна фотографија која го обиколи светот. На оваа фотографија е еден грчки пензионер кој е во очај зошто не може да си ја подигне пензијата па седна пред банката и почна да плаче....

Фрчат откази во МВР: Полицајци се дрогирале на работа, тепале луѓе и спиеле!!!

2015-07-05 13:10:24 - ЗаСе
Во текот на минатата недела, по спроведена дисциплинска постапка, донесени се 13 решенија против 13 вработени во Министерството поради сторени повреди во работењето, согласно одредбите од чл...

Спасил деца од давење, па тој се удавил!!!

2015-07-05 12:36:23 - ЗаСе
Во моментот кога струјата почнала да ги повлекува девојчињата на возраст од 6 и 12 години, 23 годишниот доброволец на австрискиот Црвен крст скокнал по нив и ги спасил, но бил повлечен од си...

Погледнете го настапот на Трајче во „Пинкови ѕвездички“

2015-07-05 12:02:59 - ЗаСе
Македонија вчера се гордееше со нашиот славеј Трајче. Трајче Георгиев вчера го зема второто место во „Пинковите ѕвездички“, а Марија го освои првото место.Трајче вчера се престави со песните...

ЧАЛАМОТ И ОРОСПИЛУКОТ ВО СТАРО И ДЕНЕШНО СКОПЈЕ!

2015-07-05 11:37:06 - ЗаСе
Кој е од онаа вунтраста генерација, шо ги има живеено златните времиња на правиот скопски мангуплук? Мотање риби, мотање гидан на Застава 101, руки намачкани со уље, дремење у гаража со комб...

ФОТО: И кратовчани прават откачени свадби!!!

2015-07-05 11:10:02 - ЗаСе
Во последно време стана тренд младите сопружници кога стапуваат во брак да прават откачени фото-сесии. Токму една таква откачена фотографија произлезе од свадбата на Еме од Кратово и Зоки од...

Какво време не очекува денеска?!?

2015-07-05 10:48:57 - ЗаСе
Денеска е сабота 4 јули, 185-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 180 дена.Денот трае 15 часа и 10 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и две минути, а заоѓ...

Ван Перски во шпицот на Фенербахче?

2015-07-04 23:54:10 - ЗаСе
Агентот на Робин ван Перси два дена е во Истанбул каде преговарал со Фенербахче за личните услови на фудбалерот.Според информациите кои ги објави весникот „Гардијан“, агентот на холандскиот ...

Позната македонска пејачка наскоро ќе стане мајка!

2015-07-04 23:04:07 - ЗаСе
Македонската пејачка Мартина Димовска ќе стане за прв пат мајка. Мартина за Вечер вели дека уште е во раната бременост, односно е во вториот месец, но вели дека нема проблем со тоа да зборув...

ФОТО: Две децении живее во САД – дојде за да го посети Џамбазов во болница!!!

2015-07-04 22:39:03 - ЗаСе
Македонскиот шоумен Џамбазов пред десетина дена беше хоспитализиран поради здравствени проблеми. Тој во емисијата „Јади бурек“ потврди дека е опериран поради затнување на вените на нозете.Иг...

Запознајте го македонскиот гениј: Завршил факултет на ФИНКИ со просек 10.00!!!

2015-07-04 22:06:27 - ЗаСе
Филип Стојановски пред два дена ја одбрани својата дипломска работа, со што ги заврши студиите со максималниот просек од 10.00. Овој успешен млад човек студираше информатика и компјутерско и...

Како жените гледаат на аналниот секс?

2015-07-04 21:34:31 - ЗаСе
Разговор со девојки кои имале анален секс:1. Тоа што сите сакаме да го знаеме – дали боли? Девојка А: Мене ме болеше. Првиот пат имав чувство дека во тој дел од телото не би требало да се сл...

Градот на криминалците во кој се е дозволено и владеат пороците и гревовите!!!

2015-07-04 21:09:01 - ЗаСе
Во овој град и најопасните пороци се легални и дури и јавно се рекламираат.Густата џунгла измеѓу Кина и Мјанмар крие мало градче во кое секој може да ужива во било кој порок – дрога, коцкање...

ФОТО: Ова се поканите за кај Пандев на свадба!!!

2015-07-04 20:36:52 - ЗаСе
Погледнете ја уникатната свадбена покана со која брат му на Горан Пандев, Сашко, ја најави свадбата со својата избраничка Ивана Тодорова.ФОТО: Медиа.мк...

ВИДЕО: Не очекуваше ваква експлозија кога стави петарда под задникот!!!

2015-07-04 20:10:10 - ЗаСе
Skopje City Mall ги изненади своите потрошувачи!!! Голема бина со неверојатни перформанси на неа, богата музичка и забавна програма, мала сцена во самиот трговски центар, бесплатен превоз со...

Skopje City Mall ги изненади своите потрошувачи!!!

2015-07-04 19:50:54 - ЗаСе
Голема бина со неверојатни перформанси на неа, богата музичка и забавна програма, мала сцена во самиот трговски центар, бесплатен превоз со панорамски автобуси со број 15, големи шопинг попу...

ФОТО: Тамара и Мачка одбраа тетоважи место бурми!!!

2015-07-04 19:32:08 - ЗаСе
Наместо прстени, новите сопружници Тамара Тодевска и Александар Димитровски – Мачка одбраа тетоважи. За бурмите се погрижи тату-артистот Горан Мичиќ.Пејачката го кажа судбоносното „да“ во не...

„Изгледаш одвратно“: Блогерка исмејувана поради акните има моќна порака!!!

2015-07-04 19:12:39 - ЗаСе
Кога блогерката Ем Форд решила да го покаже пред светот своето вистинско лице без шминка и со многу акни, таа добила повеќе од сто илјади коментари. За жал, зборовите во многу од нив не само...

Важно!!!
- Времето на објавување на веста кое е прикажано, е време кога веста е внесена во Novini.mk
- Сите вести на Novini.mk се преземени од други медиуми, и затоа Novini.mk не презема никаква одговорност за точноста на информациите кои се објавуваат.