novini.mk
 

ЗаСе

Прашањата што Македонците му ги поставуваат на Гугл

2016-09-30 21:20:38 - ЗаСе
Решивме да видиме што ќе се случи ако фатиме да го прашуваме Гугл некои сосема општи прашања на македонски јазик. За тие што не знаат, предлозите што пребарувачот ги сугерира уште пред да ја...

(ВИДЕО) Имате фини нозе: Гледач ја шокираше водителката, а потоа го постави најлудото прашање

2016-09-30 21:06:57 - ЗаСе
ВИДЕО: За еден час победете го стресот и ослободете се од болките во телото Терапијата со масажа е една од најстарите методи на лекување и се смета дека се користи околу 5000 години. Коренит...

(ФОТО) ПРИНОВА СТИГНУВА ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ – Беквалац чека бебе

2016-09-30 21:06:55 - ЗаСе
Кристина Беквалац, сестрата на Наташа Беквалац, објави дека е трудна, и дека ќе се породи за шест месеци. Беквалац која со мажот Иван има ќерка Петра, не го криеше воодешувањето кога ги дозн...

(ВИДЕО) По раѓањето и го одзеле бебето, а еве како реагирала кога повторно го видела

2016-09-30 20:53:09 - ЗаСе
Ова видео кое ќе ви го растопи срцето е снимено во зоолошка во Тајпеј.Панда се породила, но поради здравствени проблеми кои ги имало бебето, морале да и го одземат. Лекарите морале брзо да р...

Што научив од мозочниот удар на 26 години – поучна приказна која мора да ја почитате!

2016-09-30 20:46:22 - ЗаСе
Понекогаш сме толку окупирани од егзистенцијалните прашања и желбата за пари и моќ, што потполно забораваме дека сме само луѓе на кои им е дадено ограничено време во кое треба да се потрудим...

Месечен моден хороскоп за октомври

2016-09-30 20:33:13 - ЗаСе
Есента официјално почна. После, за повеќето тешкиот септември, прочитајте што ве очекува во новиот месец. И секако, во кои бои и парчиња ќе блеснете овој октомври. Овен21 Март – 20 АприлМесе...

(ГАЛЕРИЈА) Ја заведе кога имаше само 14 години, а сега ја почести и со ваков луксузен поклон

2016-09-30 20:12:36 - ЗаСе
55-годишниот руски нафтен тајкун Валентин Романов својата 18-годишна сопруга Елизавета Адаменко за роденден ја почести со луксузен и скап Бентли. Скапиот автомобил беше изненадување за негов...

Млада Македонка му го растури бракот на Маринко Роквиќ

2016-09-30 19:26:05 - ЗаСе
Маринко Роквиќ од неодама и официјално е слободен човек. Неговиот 30-годишен брак со Славица и официјално е разведен. Иако, пејачот се обидел да се смири со сопругата, таа не сакала да му ја...

(ВИДЕО) Ги резилат на социјалните мрежи: Американски специјалци не можеа да врата да отворат

2016-09-30 19:26:03 - ЗаСе
Американската специјална единица СВАТ се вбројува меѓу најелитните и најподготвените безбедносни сили, а од нејзините припадници секогаш се очекува брза и прецизна акција.Во холивудските фил...

(ФОТО) Сите зјапаа во градите на сопругата на Миле Китиќ: Со нивната XXL големина направи хаос на една забава!

2016-09-30 19:13:19 - ЗаСе
Сопругата на Миле Китиќ, Марта Савиќ, е позната по своето бујно деколте. Тоа ги привлече погледите на сите на забавата по концертот во чест на Тома Здравковиќ.Марта уживаше во вниманието, а ...

Бред го дава, ама не и дијамантите – Анџелина сака да го задржи накитот!

2016-09-30 19:06:13 - ЗаСе
Анџелина Џоли неодамна во судските документи навела дека сака после разводот да го задржи скапоцениот накит и другите приватни предмети кои Бред и ги подарил за време на бракот.Иако медиумит...

Петнаесетгодишник дивеел со „Порше“ па се забил во куќа во Велес (ФОТО)

2016-09-30 19:06:11 - ЗаСе
Преголема брзина била причината што 15-годишен возач излетал од патот на влезот во Велес и се забил во една од куќите покрај патот. Тој управувал автомобил „порше“ со скопски регистерски таб...

(ВИДЕО) ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЈУ НА АРКАН: Убивав луѓе само во чесни борби, јас сум патриот

2016-09-30 18:51:45 - ЗаСе
Имам 47 години и секој ден го живеам како лав. Во текот на војната никогаш не бегав, и куршуми можеа да ме погодат ако Господ сакаше така. Не се плашам од смртта, јас сум херој на оваа земја...

Нов пријавен случај за обид на киднапирање на 2-годишно дете во Аеродром!

2016-09-30 18:45:13 - ЗаСе
Непознато женско лице на возраст од околу 60 години вчера попладнето се обидело да одземе две годишно дете.Настанот, според пријавата на мајката А.П. (34), се случил додека таа излегувала од...

Човекот – ѕвер Ахмет Маринковиќ (40) кој е осомничен за семејно насилство и изживување врз невенчаната сопруга марија Феризовиќ (21) од Калуѓерица, на

2016-09-30 18:25:33 - ЗаСе
Човекот – ѕвер Ахмет Маринковиќ (40) кој е осомничен за семејно насилство и изживување врз невенчаната сопруга марија Феризовиќ (21) од Калуѓерица, на сослушувањето кај обвинител негирал дек...

Мрежести хулахопки и полугол задник: Јелена Карлеуша шокира со новиот изглед! (ФОТО)

2016-09-30 18:25:31 - ЗаСе
Еден од највпечатливите ликови на ова музичко шоу е Јелена Карлеуша, која не само што знае да возврати на провокациите од колегите, туку и секогаш се извојува со својот изглед.Овојпат за сни...

Бугарија ќе ги казнува жените кои носат бурки

2016-09-30 18:25:29 - ЗаСе
Бугарскиот парламент денеска даде зелено светло за забраната за носење бурка на јавно место. Според усвоениот закон, никој не смее да го прекрива лицето на јавно место, а во случај на кршење...

Гоца Тржан ја откри причината за крајот на нејзиниот прв брак

2016-09-30 18:05:39 - ЗаСе
Поп-пејачката Гоца Тржан беше 4 години во брак со Иван Маринковиќ, со кого ја има преслатката ќеркичка Лена. По крајот на оваа љубов, пејачката повторно ја пронајде својата среќа покрај 14 г...

Час по биологија: Наместо со фотографии професорка го кренла здолништето и почнала да покажува на себе (ВИДЕО)

2016-09-30 17:46:16 - ЗаСе
Кога на учениците им предавала анатомија на човечкото тело, професорката по биологија не се послужила со фотографии и илустрации, туку одличила дека неколку делови може да ги покаже на себе....

Свадбената приказна на македонската пејачка Софија Манева како трејлер од холивудски филм (ВИДЕО)

2016-09-30 17:39:41 - ЗаСе
Пејачката Софија Манева заедно со нејзиниот сопруг Ангел објавија видео од нивната свадба. Видеото е како трејлер од некој холивудски филм, а воедно ја прикажува Македонија како земја на сре...

Важно!!!
- Времето на објавување на веста кое е прикажано, е време кога веста е внесена во Novini.mk
- Сите вести на Novini.mk се преземени од други медиуми, и затоа Novini.mk не презема никаква одговорност за точноста на информациите кои се објавуваат.