novini.mk
 

Идивиди

Кортни Кардашијан е очајна мама додека Скот има нова девојка

2015-07-03 08:48:07 - Идивиди
Долгогодишното момче на Кортни Кардашијан, Скот Дисик, со кој има три деца, моментално се наоѓа во Монте Карло, каде што целосно се опушта. Тој заборавил дека е татко и дека е во врска со др...

Летен десерт за убаво будење на целото тело

2015-07-03 07:59:03 - Идивиди
Летото е прекрасно годишно време бидејќи изобилува со овошје, кое пак ни ја разработува фантазијата за експериментирање со некој убав десерт.Потребно состојки: 1 л млеко 2 пудинга во прав од...

Луда венчавка: Градоначалник се ожени со алигатор за бериќетна година

2015-07-03 07:38:33 - Идивиди
Жителите на рибарското гратче Сан Педро Уамелула, на југот на Мексико, облекоа мала женка алигатор како невеста и ја омажија за својот градоначалник. Кумот на венчавката Хуго Гонзалес, рече ...

3 најздрави рецепти за појадок готов за 5 минути

2015-07-03 07:30:32 - Идивиди
ЕНЕРГИЈА ПОТРЕБНА ЗА ЦЕЛИОТ ДЕНВитамините и минералите најдобро се апсорбираат на празен желудник. Затоа ви претставуваме неколку рецепти за екстра здрав појадок, за кои ќе ви биде потребен ...

Браун го „збриша“ Надал на тревата на Вимблдон

2015-07-03 07:30:30 - Идивиди
Германецот со јамајчанско потекло Дастин Браун го направи првиот вистински „шок“ на Вимблдон победувајќи го поранешниот двократен шампион Рафаел Надал во четири сета со 7:5/3:6/6:3/6:4.30-го...

Антиќ денеска на промоција во Истанбул

2015-07-03 07:30:29 - Идивиди
Перо Антиќ денеска ќе го потпише договорот со Фенербахче Улкер и ќе биде претставен пред медиумите како нов член на клубот од Истанбул. Антиќ вчера во придружба на сопругата и поголемиот син...

3 зеленчуци кои го отстрануваат целулитот

2015-07-02 17:39:06 - Идивиди
Во борбата против целулитот, најважна е здравата исхрана со многу овошје, но при тоа не смееме да заборавиме ни на зеленчукот. Зеленчукот содржи многу витамини и минерали кои се неопходни за...

На Џен и е доста од „четвртото дете“

2015-07-02 17:39:05 - Идивиди
Бракот на холивудските актери Бен Афлек и Џенифер Гарнер пукна по 10 години заеднички живот. И додека многумина се уште се надеваат дека познатата двојка во последен момент ќе ги разреши нед...

Масивна црна дупка еруптираше близу нашата планета

2015-07-02 17:39:04 - Идивиди
Се разбуди црната дупка, која не е активна 26 години, се наоѓа на 8.000 светлосни години од Земјата и е поголема од Сонцето за 12 пати.Научниците сега користат високо софистицирани инструмен...

Ant Man е „бескорисен“?

2015-07-02 17:39:02 - Идивиди
„Бескорисен е“ вели Хоуп ван Дајн (Еванџелин Лили) на крајот од најновиот клип кој Marvel го објави на малку повеќе од 2 недели од премиерата на Ant Man, најновиот блокбастер.Од клипот може ...

Мајли која ти е девојката што ја нападна со бакнежи?

2015-07-02 17:39:01 - Идивиди
Мајли Сајрус откако раскина со синот на холивудскиот актер Шварценегер, Патрик, изгледа сфати дека повеќе и одговараат девојките, отколку мажите. За време на снимањето на новиот спот, таа се...

ВИДЕО: 4 секс пози по предлог на Durex

2015-07-02 17:13:21 - Идивиди
Стил / АфродизијакTweetDurex има одлична идеја како да ги рекламира своите нови лубриканти за канадскиот пазар.Освен тоа што го промовира својот производ компанијата предлага и 4 секс пози в...

ФОТО: „Дива“ спуштање по скали

2015-07-02 14:46:29 - Идивиди
Пејачката Мараја Кери сака да изигрува дива дури и кога е на плажа. Сепак, изборот на високи потпетици за малку ќе резултираше со фатален пад по скали. За среќа еден од нејзините придружници...

Сок од лубеница – највкусниот лек за цело тело

2015-07-02 14:39:52 - Идивиди
НАЈЗДРАВО ЛЕТНО ОСВЕЖУВАЊЕМоже да се каже дека речиси и не постои личност која не сака лубеница. Кога е добро изладена, таа е најдобрата освежителна природна намирница, која заради големата ...

Местел натпревари: Фудбалер на Силекс заработи кривична пријава:

2015-07-02 13:53:51 - Идивиди
МВР поднесе кривична пријава против С.В.(26) од Кочани, фудбалер во ФК Силекс од Кратово, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено давање на подароци” по чл...

Дубаи како Скопје: Ќе гради панорамско тркало

2015-07-02 13:38:19 - Идивиди
Иако проектот Скопје 2014 требаше да заврши минатата година, според градбите кои ги гледаме низ градот, тој се уште трае, па така се уште се појавуваат нови градби и споменици. Сепак, големо...

Свадба која изгледа како и секоја друга, но не è!

2015-07-02 13:38:18 - Идивиди
Џастис Стампер од Вирџинија на прв поглед изгледа и се однесува како и секоја друга невеста која се подготвува за својата свадба, избира цвеќиња, украси и пробува венчаница. Но, во оваа прик...

И повторно нови промени на Facebook

2015-07-02 13:31:34 - Идивиди
Facebook го промени логото, но на прв поглед речиси е невозможно да се воочат разликите. Имено, се работи за минимални измени на фондот, а најмногу се гледа промената на буквата „а“. Боите с...

Зошто ви е референдум, Грци?

2015-07-02 13:31:33 - Идивиди
Во недела Грците ќе можат да се изјаснат на референдум, но всушност за што? Дали се за или против финаисискиот пакет за помош од меѓународните кредитори, вклучувајќи ги и економските мерки и...

Бали Бег и Неџла на чекор од судбоносното „ДА“

2015-07-02 12:00:03 - Идивиди
Романсата помеѓу актерите Бурак Озџивит (30) и Фахрие Евсен (29) наскоро ќе биде крунисана со брак. Како што пренесуваат турските медиуми Бали Бег и Неџла веќе ги купиле венчалните прстени, ...

Важно!!!
- Времето на објавување на веста кое е прикажано, е време кога веста е внесена во Novini.mk
- Сите вести на Novini.mk се преземени од други медиуми, и затоа Novini.mk не презема никаква одговорност за точноста на информациите кои се објавуваат.