novini.mk
 

Идивиди

Верувале или не – се уште постојат!

2014-11-27 13:15:24 - Идивиди
Бизарни секс обичаиВо многу култури сексот се уште е табу тема, а можеме само да замислиме како ли било во минатото. Сепак, човекот има потреба за секс, па културната репресија морала да ист...

ВИДЕО: Луда руска стриптиз свадба!

2014-11-27 13:07:40 - Идивиди
Доколку судиме според видеата кои секојдневно можеме да ги најдеме по друштвените мрежи и сајтовите за смешни видео содржини, Русите се причично „откачен“ народ. Овојпат станува збор за свад...

Најважниот маж во животот на Севе: Неговиот поглед топи санта лед!

2014-11-27 12:13:16 - Идивиди
Северина во познатата загрепска концертна сала, Ватрослав Лисински, одржа хуманитарен концерт „ Uljepšajmo njihov život “, а пејачката од првиот ред ја бодреше две ипол годишниот стар син, А...

Колку често треба да го консумирате?

2014-11-27 11:13:15 - Идивиди
Овошјето до неодамна беше главна ставка на менијата на сите диети кои постојат, но во последно време се повеќе популарен е режимот на исхрана кој ги ограничува или во потполност ги исклучува...

ФОТО: Мајли пенис Сајрус

2014-11-27 11:13:14 - Идивиди
Понекогаш славата удира толку силно во главата, што ѕвездите повеќе едноставно не знаат како нормално да се однесуваат.Малата Хана Монтана некогаш беше слаткото девојче кое сите го сакавме, ...

Дали ова е најслаткото куче на планетата?

2014-11-27 10:58:30 - Идивиди
Kучето - мече за кое пишувавме неодамна, Манчкин, кое всушност е ши-цу и има газдарица со голема фантазија па го облекува во плишана играчка мече, стана вистински хит на интернет. Газдарицат...

ФОТО: Сонот на секое дете стана реалност!

2014-11-27 09:57:22 - Идивиди
Од цртежот на вашето дете до вистинска плишана играчкаСонот на секое дете е неговите извонредни фантазии да оживеат и да станат дел од реалниот свет. Сега постои можност која приближно ја ос...

Проклетството на Кардашијан: Мажи предодредени на пропаст

2014-11-27 09:12:22 - Идивиди
Жените од семејството Кардашијан имаат сè што ќе посакаат, но кога станува збор за мажите кои се или биле дел од познато семејство нештата воопшто не се розови.Почнувајќи од најмалиот брат н...

Сам свој мајстор

2014-11-27 09:12:21 - Идивиди
Помеѓу најуспешните кампањи на Kickstarter во последно време се наоѓа проектот FLUX, се во еден уред кој за 39 дена пред истекот на кампањата наместо 100.000 долари собра повеќе од 250.000.К...

Далеку од гламурозната Џен: лузни и вишок килограми

2014-11-27 09:04:42 - Идивиди
Заборавете на гламурозната Џенифер Анистон која ја знаете од таблодите и црвениот тепих. Нејзината нова улога ќе ги изненади нејзините фанови, најмногу поради променетиот физички изглед, но ...

Колкав е човечкиот рекорд во неспиење?

2014-11-27 08:49:11 - Идивиди
На човечкиот организам потребен му е сонот како што му се потребни и воздухот, храната и водата. Официјалниот рекорд во неспиење изнесува 11 дена. Откријте ги митовите и фактите за влијаниет...

Познатите ја препејаа „Imagine“ за кампања на UNICEF

2014-11-27 08:49:10 - Идивиди
Познатите личности како што се Кети Пери, Нина Добрев, Адам Ламберт, Бил Каулиц, Крег Дејвид и многу други се соединија да ја препеат песната „Imagine“ од Џон Ленон. Секој пејач на свој стил...

Благодарение на Сатурн постои живот на планетата Земја?

2014-11-27 08:41:35 - Идивиди
Нашата планета е 588 милиони километри оддалечена од Јупитер и 1.3 милијарди километри оддалечена од Сатурн. Но, и покрај оддалеченоста, овие две планети имаат големо влијание врз Земјата, п...

Модната утка на Лени живее: Наместо шал со ќебе низ Њујорк

2014-11-26 16:48:49 - Идивиди
Лени Кравитс отсекогаш важел за одличен музичар, но и за човек кој знае некогаш да направи модна утка и да облече нешто кое потоа ќе ни остане на сите во меморија.Имено, Лени пред точно две ...

Островот Палаван е рајот е на земјата

2014-11-26 16:40:56 - Идивиди
Тешко е да поверуваме дека Филипини е едно место кое што не е доволно истражено, а поседува неверојатна убавина. Иако има многу острови, ние би рекле дека островот Палаван е рајот на планета...

Финта како да го тргнете досадното Seen на FB!

2014-11-26 16:33:22 - Идивиди
Кога во почетокот на годинава се појави опцијата Seen во пораките на Facebook постоеше некој вид на позитивизам, најмногу поради фактот дека ќе знаете кога на тој што сте му напишале порака ...

ФОТО: „Очајната“ ги покажа своите таленти

2014-11-26 15:45:07 - Идивиди
Латино заводничката, Ева Лонгорија сака да се забавува на најразлични начини додека е со пријателите.Триесет и девет годишната очајна домаќинка изигруваше мажоретка стоејќи на рамената на св...

Што сè може да издржи нашето тело?

2014-11-26 15:15:29 - Идивиди
Издржливоста во екстремни услови се зајакнува преку тренинг, но генерално може да издржиме скоро 3 недели без храна, 3 дена без вода и само 3 минути без воздух! На што сè е подготвено нашето...

„Вардарци“ во новогодишната кампања на Македонски Телеком и Т-Мобиле

2014-11-26 14:58:27 - Идивиди
Македонскиот интернационалец во дресот на РК Вардар, Стојанче Стоилов заедно со колегите од тимот, Немања Прибак и Алекс Душебаев, во просториите на Македонски Телеком во центарот на Скопје,...

Facebook не расони со новите правила!

2014-11-26 13:56:32 - Идивиди
Утрово доколку отворивте Facebook ве дочека едно интересно известување. Како што се наведува на официјалниот блог на компанијата, се што реши Facebook да промени најмногу е поради своите кор...

Важно!!!
- Времето на објавување на веста кое е прикажано, е време кога веста е внесена во Novini.mk
- Сите вести на Novini.mk се преземени од други медиуми, и затоа Novini.mk не презема никаква одговорност за точноста на информациите кои се објавуваат.