novini.mk
 

Разно

Сега навистина претерала: Најдобрата светска тенисерка излегла само по градник

2016-08-26 19:43:16 - Точка 
Најдобрата тенисерка во светот во последно време почна да се облекува како старлета. Серена Вилијамс повторно изненади со својата модна комбинација. Најдобрата светска тенисерка на еден наст...

Сара Полсон во преговори за улога во „Океановите осуммина“

2016-08-26 17:33:24 - Лидер 
Сара Полсон, ѕвездата од ТВ сериите „Американска хорор приказна“ и „Народот против О.Џ. Симпсон“, веројатно ќе се придружи на ѕвездената актерска екипа на „Океановите осуммина“, филм којшто ...

Се снима биографски филм за Бритни Спирс

2016-08-26 22:26:40 - Либертас 
26.08.16   22:20 Прочитано : 0 Print This ArticleПоп дивата Бритни Спирс наскоро ќе добие свој биографски филм, каде што главната ќе ја одигра австралиската актерка Наташа Ласет, најавија од...

НЕМА ДА ГИ ОДДЕЛИТЕ ОЧИТЕ ОД СЛИКАТА: Гоца Тржан го покажа мачето!

2016-08-26 18:57:52 - Пулс24 
Пејачката Гоца Тржан на својот Инстаграм профил објави неодолива фотографија на која позира со својата сибирска мачка.ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА ПРОЧИТАТЕФотографијата ги воодушеви сите, а фановите...

Познат бизнисмен доживеа тешка несреќа

2016-08-26 21:01:24 - Сител 
Милјардерот и бизнисменот Ричард Бренсон изјавил дека имал среќа што преживеал страшна несреќа на велоспиед која се случила оваа недела.  Тој изјавил дека животот му минал пред очите додека ...

Бритни Спирс: „Сакам уште 3 деца, ама нема да се мажам“

2016-08-26 18:57:48 - RadioMK 
ВидеоБритни Спирс: „Сакам уште 3 деца, ама нема да се мажам“ Поп принцезата Бритни Спирс е последната во низата ѕвезди што му правеа друштво на британскиот актер и водител Џејмс Корден додек...

СНИМКАТА КОЈА ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Неверојатна глетка на улица ќе ве остави без текст!

2016-08-26 22:07:04 - ЗаСе 
После ова видео, ќе се запрашате каде оди човештвото?Човек кој е „тешко повреден“ барал помош на улица, но никој не сакал да му помогне. Сите едноставно поминувале покрај него…...

За фашизмот нема место: Томпсон забранет во Швајцарија

2016-08-26 18:31:57 - A1On 
Властите со швајцарскиот кантон Цирих ја потврдија одлуката на градската власт во Шлирен за забрана на концертот на хрватскиот пејач Марко Перковиќ Томпсон кој требаше да се одржи на 3 септе...

“Политички плурализам – партиски погледи” на ДОМ на Лилјана Поповска

2016-08-26 18:19:00 - 24 Вести 
26.08.2016 | 18:07Прочитано: 147На прашањата за решенијата за политичката криза и на партиските решенија денеска одговара Лилјана Поповска од ДОМ.Во Македонија...

Ќерката на Цеца заедно со кошаркарите го прослави олимпиското сребро (ФОТО)

2016-08-26 17:25:56 - ЗаСе 
Српските кошаркари по враќањето од Бразил, дома го донесоа олимпиското сребро и очекувано прославуваа до раните утрински часови. И тоа не со било кој, туку со Анастасија Ражњатовиќ.На фотогр...

Цела Канада зборува за – тоалетите?

2016-08-26 18:31:52 - Точка 
„Сакавме да порачаме дека не ни е грижа дали сте жена или маж, едноставно можете да го користите овој тоалет“, рекла генералната менаџерка на Канадската национална ижзложба, Вирџинија Луди. ...

Распродадени аранжманите за Ватикан, прогласувањето на Мајка Тереза туристичка атракција

2016-08-26 23:41:18 - Religija.mk 
Неколку туристички агенции од Скопје од прогласувањето за светица на Мајка Тереза во Ватикан направија туристичка атракција, пишува дневниот весник „Вест“.Туристичките работници понудија нек...

„Гардијан“ открива борци за каузата на Трамп во Велес – десетици сајтови продаваат Трампоманија

2016-08-26 17:33:20 - Алфа 
 Од Македонија до Сан Франциско, огромен број политички сајтови работат за Доналд Трамп и тоа со поддршка од Фејсбук. Ова е поднасловот на текстот во британски „Гардијан“ во кој се вели дека...

Борисов: Со волја на ЕУ и Турција може да се најде излез за решавање на миграциската криза

2016-08-26 21:47:35 - Алфа 
Бугарскиот премиер Бојко Борисов изрази уверување дека „заедно - со волја од ЕУ и Турција, може да се најде излез за решавање на миграциската криза". Бугарскиот премиер Бојко Борисов изрази ...

Одлична вест за гејмерите: Игрите за PlayStation 3 ќе можат да се играат и на компјутер

2016-08-26 15:09:26 - Точка 
Од Sony најавија дека корисниците на нивниот PS Now „клауд“ сервис во иднина ќе можат да играат игри на своите компјутери. Наскоро и на компјутерите ќе може да се ужива во некои од игрите ко...

Концертот на Црвена Јабука во Кадмо како шлаг на летната сезона во Охрид

2016-08-26 15:09:40 - ТВ Нова 
Со најавата за концертот на безвременската екс-ју група Црвена Јабука на 9-ти септември се очекува да се комплетира одличната програма за ова лето на плажата Кадмо во Охрид која веќе неколку...

11 полицајци убиени во бомбашки напад во Турција

2016-08-26 16:59:17 - Глас на Америка 
Турските власти ветија одмаздаНајмалку 11 полицајци се убиени при експолозија на автомобил бомба утрово во градот Чизре, југоисточна Турција, а десетици се повредени, соопштија лекарите. Тур...

Uber изгубил барем 1,27 милијарди долари во првата половина од 2016-та

2016-08-26 11:03:57 - Денар 
Време: 11:01 Датум: август 26, 2016 Категорија: КОМПАНИИ„Uber Technologies“ најверојатно загуби најмалку 1,27 милијарди долари пред камати, даноци, депресијација и амортизација, во првите ше...

Напади врз шумската полиција, полицискиот синдикат бара колективен договор за заштита

2016-08-26 15:30:09 - 24 Вести 
Полицискиот синдикат алармира: Дрвокрадците се шерифи на планините, продолжуваат нападите врз шумските полицајци. Синдикатот бара колективен договор кој ќе им обезбеди услови и безбедност пр...

LADA веќе ќе се управува во смартфон

2016-08-26 07:58:15 - БизнисВести 
На московскиот автосалонот MIAS-2016 LADA беше претставена технолошката платформа LADA CONNECT, која овозможува системите на возилото, да бидат управувани преку smartphone. Ова е единствена ...

Важно!!!
- Времето на објавување на веста кое е прикажано, е време кога веста е внесена во Novini.mk
- Сите вести на Novini.mk се преземени од други медиуми, и затоа Novini.mk не презема никаква одговорност за точноста на информациите кои се објавуваат.