novini.mk
 

Разно

Фејсбук на жените им го намалува нивото на стрес?

2015-01-30 20:50:13 - FOX.mk 
Социјалните мрежи може да бидат корисни, верувале или не, бидејќи ново истражување спроведено на Универзитетот Руџерс дало резултати кои се всушност спротивни од повеќето резултати на слични...

Ова е првата латино-американска Disney принцеза

2015-01-30 17:15:57 - Кајгана 
Disney Junior внесува диверзитет во редот на принцезите - ја претстави првата принцеза од латино-американско потекло, наречена Елена од Авалор.Елена ја опишуваат како самоуверена и чувствите...

Ресоцијализација на повратниците од Сирија и Ирак

2015-01-30 20:56:37 - Глас на Америка 
„Целта е да се работи со нив и додека се на издржување на затворската казна. Нашата програма може да се оживотворува и во затворите. Меѓутоа, на еден организиран легален и легитимен начин. Т...

Запрете го стареењето и подмладете го целиот организам

2015-01-30 18:46:21 - Сител 
Постојат различни методи на подмладувања, а за кои не се неопходни скапи хирурки зафати. Подмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички процедури...

Стоеше премногу близу до експлозијата (ВИДЕО)

2015-01-30 20:04:35 - Телеграф 
Стоеше премногу близу до експлозијата (ВИДЕО) Веројатно, дел од течниот метал ја предизвикал експлозијата...(Телеграф.мк)...

Закаснил 7 секунди – изгубил 13 милиони евра

2015-01-30 21:28:30 - MK News 
Еден Канаѓанец кој купил лото ливче со само седум секунди задоцнување, нема да може да подигне половина од џекпот во износ 27 милиони долари и ќе мора да ги покрие судските трошоци, затоа шт...

Ослободете се од болката во забите за 5 минути: Овој домашен лек ќе ви реши големи проблеми

2015-01-30 17:35:16 - Точка 
За оваа болка постои одличен домашен лек, кој делува како антисептик и анестетик. Болката во забите има лоша навика да не погоди ненадејно и најсилно во неочекувано време, обично на сред ноќ...

КРИЗА ЗА ПАРИ: Немал што друго па решил да си ја продаде невиноста?!

2015-01-30 19:45:27 - Пулс24 
Еден Романец на бизарен начин сакал да заработи малку пари, па решил невиноста да си ја продаде за сума од 850 евра.Тој има 29 години и неговиот оглас гласи вака: Имам атлетска градба и темн...

Жерар Пике и Шакира по вторпат станаа родители

2015-01-30 19:39:04 - Лидер 
Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике и колумбиската пејачка Шакира по вторпат станаа родители. Шакира синоќа во Барселона роди здраво момче и тоа две години по раѓањето на првото дете, на к...

НАТО сака да отвори тренинг центар во Грузија до крајот на годинава

2015-01-31 00:11:48 - A1On 
НАТО соопшти денеска дека се надева да отвори тренинг центар во Грузија до крајот на оваа година, изјави заменик-генералниот секретар на Алијансата Александар Вершбоу. Новиот центар ќе биде ...

Велика Британија му одава признание на Винстон Черчил по повод 50 години од смртта

2015-01-30 17:22:20 - A1On 
Британската политичка јавност и цела Велика Британија со низа комеморации и црковни служби, денеска му оддаваат признание на поранешниот премиер Винстон Черчил по повод 50 годишнината од нег...

Си ја крстиле ќерката Нутела, завршија на суд

2015-01-30 21:53:50 - Телеграф 
Девојчето Нутела е родено во септември минатата година во францускиот град Валенсиен. Нејзиното специфично име нејзините родители можат да го употребуваат само од милост, но не и службено.По...

Оглас за стан: Секс наместо кирија

2015-01-30 18:53:03 - ЗаСе 
Ова е  нов тренд на огалсувачите на станови во Лондон. На повеќе веб страници за огласување, се нудат бесплатни апартмани под услов потстанарките да имаат секс со сопственикот. Во еден од ни...

Се разбудила од сон и начекала непознат маж како ја задоволува

2015-01-30 23:12:40 - Сител 
Сем Милер се преплашила кога дома и влегол крадец, но храбро му се спротивставила и го избркала од нејзиниот дом, но потоа следела вистинска драма.Откако ноќта си легнала да спие, 30-годишна...

Разрешен уредникот на програмата на албански јазик на Македонско радио

2015-01-30 17:22:14 - 24 Вести 
Уредникот на програмата на албански јазик во Македонско радио Беким Љачи е разрешен од функцијата. Љачи за 24 Вести вели дека пред два дена бил повикан да потпише решение со кое се разрешува...

Внимание: Овие предмети во вашиот дом се повалкани од WC школката!

2015-01-30 21:22:08 - Точка 
Редовно мијте ги рацете за да ги намалите шансите за разболување. Еве неколку места во вашиот дом кои се повалкани отколку што би помислиле. Колку и неверојатно да ви звучи, тоалетот не е на...

ФОТО: Дали ова згодно момче има потенцијал како неговата славна сестра?

2015-01-30 16:56:36 - Курир 
Ова момче досега работеше како личен тренер комбинирајќи физички и психотераписки вежби, а го забележа и модниот бренд „Jacamo“.Една од најубавите девојки во светот и ангел на Викторија Сикр...

Студентски пленум: Ќе тргнеме на предавања, па ќе одлучуваме за бојкот

2015-01-30 17:41:49 - A1On 
Студентите од неформалната студентска организација „Студентски пленум“ велат дека сè уште се во координација и немаат одлучено која е наредната мерка што ќе ја преземат откако Собранието ги ...

Откриена тајната на Роман Абрамович!

2015-01-30 22:40:14 - Канал5 
48 годишниот Абрамович чие богатство се проценува на 6,3 милијарди фунти ја запознал  убавата Дарја  во 2005 година , и оттогаш секогаш ја преставува како негова девојка.Меѓутоа 33 годишната...

ТОП 10: Битни факти за светот околу нас

2015-01-30 22:33:44 - DV.mk 
Секогаш е добро човек да знае повеќе нешта, особено доколку се работи за светот околу него. Се разбира, не е возможно да знаме апсолутно сé, но тоа не значи дека треба да ги пропуштите љубоп...

Важно!!!
- Времето на објавување на веста кое е прикажано, е време кога веста е внесена во Novini.mk
- Сите вести на Novini.mk се преземени од други медиуми, и затоа Novini.mk не презема никаква одговорност за точноста на информациите кои се објавуваат.