novini.mk
 

Македонија

Груевски – лидер и експерт за електрични автомобили, двоседи, акумулатори и полначи

2016-09-26 19:09:00 - Либертас  ново
26.09.16   19:06 Прочитано : 0 Print This ArticleЛидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во Музејот на македонската борба за државност и самостојност, ветуваше нови мерки од областа на автомоб...

Седницата за извештајот на СЈО ќе продолжи утре без Катица Јанева

2016-09-26 19:08:59 - Либертас  ново
26.09.16   19:04 Прочитано : 1 Print This ArticleПретседателот на собраниската Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците Влатко Ѓорчев поради немање деловнички услови за работа...

Протест на „Шарената револуција“ во Скопје

2016-09-26 19:09:03 - Канал5  ново
Протестот го следи Весна Велкова Тодоровска која ни ја пренесува атмосферата од пред Собранието на РМ.Протестот пред Собранието организиран од „Шарената револуција“полека завршува. Протестан...

Кривичен суд – Фарбањето на судот не го чувствуваме како притисок туку како поттик за спроведување на Законите

2016-09-26 18:00:41 - Алфа 
По летната пауза, вандализирањето врз државните институции повторно активирано. Синоќа, група хулигани го исфарбаа Кривичниот суд. СПо летната пауза, вандализирањето врз државните институции...

Нови „бомби“ од Косово ја разгоруваат политичката сцена кај албанскиот блок

2016-09-26 17:40:33 - 24 Вести 
СЈО, Јавното обвинителство и МВР најитно да поведат постапка за расветлување на последниот случај со објавените приватни разговори на фан страна на Фејсбук  наречена Пронто.мк на кој наводно...

Јанева ја напушти Комисијата за политички систем

2016-09-26 16:39:01 - 24 Вести 
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева попладнево ја напушти седницата на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците изјавувајќи дека ќе дојде само на Пленарнат...

Делови од Карпош, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Шуто Оризари утре без струја

2016-09-26 18:27:56 - Канал5 
Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од селото Кучково, а од 9 до 12 часот корисниците од улицата „Мице Козаров“ зграда бр. 29 во општина Ѓорче Петров.Од 9 до ...

На Катица Јанева и дојде преку глава од пратениците

2016-09-26 17:14:07 - 24 Вести 
Ова е класичен мобинг, немам намера да седам на Комисијата за да ме навредуваат,  си одам и ќе се појавам кога ќе има пленарна седница, рече специјалната јавна обвинителка Катица Јанева отка...

Нови мерки: поволности за купување електрични возила и субвенции за плински уреди

2016-09-26 18:00:44 - Алфа 
Нови електирични автомобили за намалување на загадувањето без царина и дополнителни акцизи и субвенции за вградување на плински уреди во возилата – лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пром...

Поранешните дадилки на децата на Џоли и Пит раскажуваат шокантни детали

2016-09-26 18:55:28 - ЗаСе  ново
Помошничките, кои се занимавале со воспитувањето на децата на холивудскиот ѕвезден пар пред разводот – Анџелина Џоли и Бред Пит, раскажаа за “Дејли Меил” за неподносливо однесување на адолес...

ГАЛЕРИЈА: Факели пред Собрание на собирот за поддршка на СЈО на #ШаренаРеволуција

2016-09-26 18:41:47 - Либертас 
26.09.16   18:33 Прочитано : 18 Print This ArticleОва е моменталната слика пред Собранието на денешниот собирот за поддршка на СЈО во организација на Шарената револуција.Поддршка за #СЈО #Ша...

Јанева ја напушти комисиската расправа по извештајот за СЈО

2016-09-26 18:41:52 - Канал5 
Јас не сум супермен јас сум само човек, изјави денеска во Собранието Специјалната обвинителка Катица Јанева, која само неколку часа потоа ја напушти комисиската расправа по извештајот за СЈО...

Македонија претставена пред 30 000 луѓе: Агенцијата за туризам на саем за туризам в Бања Лука

2016-09-26 18:07:39 - Република 
Претставници од Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија (АППТ) ја презентираа Македонија пред повеќе од 30.000 посетители на третиот Меѓународен саем за туриза...

Почнат е бесплатниот геодетски премер за лицата од погодените подрачја од поплавите

2016-09-26 15:43:41 - Точка 
Агенцијата за катастар на недвижности денеска почнува со изготвување бесплатни геодетски елаборати од најпогоденото подрачје од поплавите, село Стајковци, а со изготвување бесплатни елаборат...

Јанева: Ниеден експерт не сака да ги вештачи снимките за кои пријави поднесоа Латас и Ермира Мехмети

2016-09-26 16:53:27 - Точка 
Никој од домашните експерти не сака да ги вештачи снимките за коишто кривични пријави до Специјалното јавно обвинителство поднесоа новинарот Драган Павловиќ - Латас и пратеничката од ДУИ, Ер...

Повторен собир на „Шарената револуција” пред Собрание за поддршка на Јанева

2016-09-26 18:14:25 - Точка 
По пауза од речиси три месеци, припадниците на„Шарената револуција“ денес повторно се активираа со собирот во 17 часот за поддршка на работата на Специјалното јавно обвинителство. Тие велат ...

Скопскиот „трамвај наречен (пуста) желба“, Груевски го смести во историјата

2016-09-26 18:27:41 - Либертас 
26.09.16   18:24 Прочитано : 0 Print This ArticleВладејачката партија бега од идејата за трамвајски превоз во Скопје. Откако скопскиот градоначалник, Коце Трајановски, во март 2015 година го...

Сосед на кумановскиот градоначалник пронајден со прострелна рана

2016-09-26 17:14:10 - МКД 
Киро Т.(55) од Куманово е човекот кој утринава е пронајден мртов со прострелна рана во зграда на булеварот „Октомвриска револуција" во Куманово....

ВМРО-ДПМНЕ: Фарбањето на судот обид за заплашување на судиите

2016-09-26 15:43:54 - Лидер 
– ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува обидите на аболицираниот криминалец Зоран Заев преку напади и закани врз судот да изврши притисоци и да ги заплаши судиите да одлучуваат согласно законот. Ср...

Средба Заев-Ромео: Добар животен стандард по промените во декември

2016-09-26 16:32:24 - +Инфо 
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТЖените од регионот нудат 10.00 евра за брак со ХрватитеЈанева си замина од Собранието по навредите од пратеничката Авировиќ (ВИДЕО)Томас Гибсон признава: Добив отказ поради...

Важно!!!
- Времето на објавување на веста кое е прикажано, е време кога веста е внесена во Novini.mk
- Сите вести на Novini.mk се преземени од други медиуми, и затоа Novini.mk не презема никаква одговорност за точноста на информациите кои се објавуваат.